Event | VS | W Rtng |
L Rtng |
W Gain |
L Lose |
Diff | T | ||||
1 | ** Circuit Québécois No.1 | 275 | SIEU Vincent | 890 | 903 | 12 | 10 | -13 | |||
2 | ** Circuit Québécois No.1 | 275 | CHOINIERE Simon | 890 | 506 | 3 | 1 | 384 | |||
3 | ** Circuit Québécois No.1 | 275 | ALLAIRE-BOURGIE Laurent | 890 | 706 | 6 | 4 | 184 | |||
4 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | TREMBLAY Jean-Bony-Nicolas | 814 | 751 | 9 | 7 | 63 | |||
5 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | COTE Alicia | 814 | 936 | 21 | 19 | -122 | |||
6 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | ZHANG Tai Lun | 814 | 849 | 15 | 13 | -35 | |||
7 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | ZHANG Tai Lun | 814 | 849 | 15 | 13 | -35 | |||
8 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 814 | 601 | 5 | 3 | 213 | |||
9 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | FEI Karen | 814 | 639 | 6 | 4 | 175 | |||
10 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | LY Edward | 814 | 874 | 18 | 16 | -60 | |||
11 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | LAFORTUNE-CAZALE Félix | 814 | 647 | 6 | 4 | 167 | |||
12 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | BAREY-CARON Sidonie | 814 | 827 | 12 | 10 | -13 | |||
13 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | PAILLE Régis | 814 | 688 | 8 | 6 | 126 | |||
14 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | DESJARDINS Christian | 814 | 804 | 12 | 10 | 10 | |||
15 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | GOSSELIN Jean-René | 814 | 1076 | 27 | 25 | -262 | |||
16 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | GAUVREAU Maurice | 814 | 794 | 12 | 10 | 20 | |||
17 | ** Circuit Québécois No.2 | 276 | BUTLER Barry | 814 | 782 | 11 | 9 | 32 | |||
18 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | LI Kevin | 957 | 526 | 2 | 0 | 431 | |||
19 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | TRAN Brian | 957 | 876 | 9 | 7 | 81 | |||
20 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | CHAPADOS Pascale | 957 | 1352 | 30 | 28 | -395 | |||
21 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | TREMBLAY Camille | 957 | 1272 | 30 | 28 | -315 | |||
22 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | ZHAO Dylan W | 957 | 879 | 9 | 7 | 78 | |||
23 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | SICARD Nathan | 957 | 1332 | 30 | 28 | -375 | |||
24 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | LAFORTUNE-CAZALE Félix | 957 | 678 | 5 | 3 | 279 | |||
25 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | LIN Christina Ziwen | 957 | 882 | 9 | 7 | 75 | |||
26 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | MENG Lily | 957 | 922 | 11 | 9 | 35 | |||
27 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | TREMBLAY Jean-Bony-Nicolas | 957 | 811 | 8 | 6 | 146 | |||
28 | ** Circuit Québecois No.3 | 277 | DUMITRU Vlad | 957 | 644 | 3 | 1 | 313 | |||
29 | ** Circuit Québécois No.3 | 288 | SHIAO Ann | 1365 | 995 | 3 | 1 | 370 | |||
30 | ** Circuit Québécois No.3 | 288 | FOURNIER Émile | 1365 | 1032 | 3 | 1 | 333 | |||
31 | ** Circuit Québécois No.3 | 288 | SUN Scholar | 1365 | 1041 | 3 | 1 | 324 | |||
32 | ** Circuit Québécois No.3 | 288 | ZHAO Dylan W | 1365 | 1075 | 5 | 3 | 290 | |||
33 | ** Circuit Québécois No.3 | 288 | DING Josephine | 1365 | 1006 | 3 | 1 | 359 | |||
34 | ** Circuit Québécois No.3 | 288 | ZHANG Wenbin | 1365 | 1835 | 33 | 31 | -470 | |||
35 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | PARADIS PLOURDE Étienne | 1440 | 1904 | 33 | 31 | -464 | |||
36 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | PARADIS PLOURDE Étienne | 1440 | 1904 | 33 | 31 | -464 | |||
37 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | TRAN Brian | 1440 | 1002 | 2 | 0 | 438 | |||
38 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | D'ARAGON Marc | 1440 | 1876 | 33 | 31 | -436 | |||
39 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | DESJARDINS Christian | 947 | 778 | 6 | 4 | 169 | |||
40 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | LANDRY Sylvain | 1440 | 2027 | 33 | 31 | -587 | |||
41 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | XU Tommy | 1440 | 1455 | 12 | 10 | -15 | |||
42 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | FINOL CANTIN Eduardo | 947 | 714 | 5 | 3 | 233 | |||
43 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | KALEV Boris | 947 | 1063 | 21 | 19 | -116 | |||
44 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | KALEV Kaloyan | 947 | 709 | 5 | 3 | 238 | |||
45 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | LY Edward | 947 | 957 | 12 | 10 | -10 | |||
46 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | LY Edward | 947 | 957 | 12 | 10 | -10 | |||
47 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | SAUMONNEAU Michel | 947 | 560 | 3 | 1 | 387 | |||
48 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | FEI Jean | 947 | 993 | 15 | 13 | -46 | |||
49 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 947 | 534 | 2 | 0 | 413 | |||
50 | ** Circuit Québécois No.5 | 279 | FINOL CANTIN Martin | 947 | 976 | 15 | 13 | -29 | |||
51 | ** Circuit Québécois No.5 | 290 | SUBOTYAK Ivan | 1440 | 1757 | 30 | 28 | -317 | |||
52 | ** Circuit Québécois PPD-DONIC 1 2015-2016 (Samedi, Catégories +1500) | 311 | GALARNEAU Patrick | 1944 | 2203 | 27 | 25 | -259 | Sig | ||
53 | ** Circuit Québécois PPD-DONIC 1 2015-2016 (Samedi, Catégories +1500) | 311 | Kaduskar Shrijeet | 1944 | 100 | 2 | 0 | 1844 | T | Sig | |
54 | ** Circuit Québécois PPD-DONIC 1 2015-2016 (Samedi, Catégories +1500) | 311 | WELLS Chris | 1944 | 1599 | 3 | 1 | 345 | T | Sig | |
55 | ** East Hopes Challenge | 284 | LI Kevin | 1317 | 677 | 2 | 0 | 640 | |||
56 | ** East Hopes Challenge | 284 | XU Tommy | 1317 | 868 | 2 | 0 | 449 | |||
57 | ** East Hopes Challenge | 284 | ALLAIRE-BOURGIE Laurent | 1317 | 751 | 2 | 0 | 566 | |||
58 | ** East Hopes Challenge | 284 | BEDARD Nathan | 1317 | 123 | 2 | 0 | 1194 | T | Sig | |
59 | ** East Hopes Challenge | 284 | LAFORTUNE-CAZALE Charles | 1317 | 664 | 2 | 0 | 653 | |||
60 | ** East Hopes Challenge | 284 | FOURNIER Émile | 1317 | 1023 | 5 | 3 | 294 | |||
61 | ** East Hopes Challenge | 284 | LIN Austin Yimin | 1317 | 1043 | 5 | 3 | 274 | |||
62 | ** Montreal Regional Open | 283 | SIGWALD Hugo | 1321 | 926 | 3 | 1 | 395 | T | Sig | |
63 | ** Montreal Regional Open | 283 | COTE Alicia | 1321 | 1238 | 9 | 7 | 83 | |||
64 | ** Montreal Regional Open | 283 | KALEV Boris | 1321 | 1203 | 8 | 6 | 118 | |||
65 | ** Montreal Regional Open | 283 | PROVENCHER David | 1321 | 1237 | 9 | 7 | 84 | |||
66 | ** Omnium du Quebec | 302 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 2001 | 961 | 2 | 0 | 1040 | |||
67 | ** Omnium du Quebec | 302 | LAFORTUNE-CAZALE Charles | 2001 | 796 | 2 | 0 | 1205 | |||
68 | ** Omnium du Québec 2013 | 288 | GREGOIRE Daniel | 1365 | 735 | 2 | 0 | 630 | |||
69 | ** Omnium du Québec 2013 | 288 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 1365 | 890 | 2 | 0 | 475 | |||
70 | ** Omnium du Québec 2013 | 288 | ALLAIRE-BOURGIE Laurent | 1365 | 867 | 2 | 0 | 498 | |||
71 | ** Omnium du Québec 2013 | 288 | ZHANG Wenbin | 1365 | 1835 | 33 | 31 | -470 | |||
72 | ** QC Circuit #3 | 313 | BAREY-CARON Sidonie | 2090 | 1604 | 2 | 0 | 486 | Sig | ||
73 | ** QC Circuit #3 | 313 | FEI Jean | 2090 | 1771 | 3 | 1 | 319 | Sig | ||
74 | ** QC Circuit #3 | 313 | SHIAO Ann | 2090 | 1655 | 2 | 0 | 435 | Sig | ||
75 | ** QC Circuit #3 | 313 | HAMEL Vincent | 2090 | 1285 | 2 | 0 | 805 | Sig | ||
76 | ** QC Circuit #3 | 313 | HOU Xin | 2090 | 1766 | 3 | 1 | 324 | Sig | ||
77 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | HOU Xin | 2062 | 1770 | 5 | 3 | 292 | Sig | ||
78 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | LALONDE Marc | 2062 | 1665 | 3 | 1 | 397 | Sig | ||
79 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | Schmollinger Jonathan | 2062 | 1158 | 2 | 0 | 904 | Sig | ||
80 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | RAYMOND Zakary | 2062 | 1911 | 6 | 4 | 151 | Sig | ||
81 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | SHIAO Ann | 2062 | 1809 | 5 | 3 | 253 | Sig | ||
82 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | DUFRESNE Frédérik | 2062 | 1890 | 6 | 4 | 172 | Sig | ||
83 | ** QC Circuit 5 Saturday over 1500 | 315 | DAM Liem | 2062 | 2084 | 12 | 10 | -22 | Sig | ||
84 | ** QC Circuit 5 Team Event | 315 | KRISHNAN Chandru | 2062 | 2083 | 12 | 10 | -21 | Sig | ||
85 | ** QC Circuit 5 Team Event | 315 | SICARD Nicolas | 2062 | 1281 | 2 | 0 | 781 | Sig | ||
86 | ** QC Circuit 5 Team Event | 315 | GOUTORBE Geoffrey | 2062 | 2323 | 27 | 25 | -261 | Sig | ||
87 | ** QC Circuit 5 Team Event | 315 | MARTIN Mattéo | 2062 | 2007 | 9 | 7 | 55 | Sig | ||
88 | ** QC Circuit 5 Team Event | 315 | XU David | 2062 | 1447 | 2 | 0 | 615 | Sig | ||
89 | ** QC September Event | 311 | FOURNIER Émile | 1944 | 1850 | 9 | 7 | 94 | Sig | ||
90 | ** QC September Event | 311 | SAMOILA Anthony | 1944 | 1150 | 2 | 0 | 794 | Sig | ||
91 | ** QC September Event | 311 | MARTIN Mattéo | 1944 | 1686 | 5 | 3 | 258 | Sig | ||
92 | ** QC September Event | 311 | RAYMOND Zakary | 1944 | 1424 | 2 | 0 | 520 | Sig | ||
93 | ** QC September Event | 311 | SHIAO Ann | 1944 | 1443 | 2 | 0 | 501 | Sig | ||
94 | ** QC September Event | 311 | SIEU Vida | 1944 | 1374 | 2 | 0 | 570 | Sig | ||
95 | ** QC September Event | 311 | LANDRY Sylvain | 1944 | 1856 | 9 | 7 | 88 | Sig | ||
96 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | MEDJUGORAC Tihomir | 2087 | 1242 | 2 | 0 | 845 | Sig | ||
97 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | BAREY-CARON Sidonie | 2087 | 1685 | 2 | 0 | 402 | Sig | ||
98 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | BU Alexander | 2087 | 2852 | 33 | 31 | -765 | Sig | ||
99 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | FEI Karen | 2087 | 1361 | 2 | 0 | 726 | Sig | ||
100 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | BARIL Raphael | 2087 | 1803 | 5 | 3 | 284 | Sig | ||
101 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | Tran Jeremy | 2087 | 1830 | 5 | 3 | 257 | Sig | ||
102 | ** QTTF BIGBANG Saturday Over 1500 | 316 | FOURNIER Émile | 2087 | 1944 | 8 | 6 | 143 | Sig | ||
103 | ** QTTF BIGBANG Team Event | 316 | RAYMOND Zakary | 2087 | 2055 | 11 | 9 | 32 | Sig | ||
104 | ** QTTF BIGBANG Team Event | 316 | MARTIN Mattéo | 2087 | 2015 | 9 | 7 | 72 | Sig | ||
105 | ** QTTF BIGBANG Team Event | 316 | SHIAO Ann | 2087 | 1834 | 5 | 3 | 253 | Sig | ||
106 | ** QTTF BIGBANG Team Event | 316 | DAM Liem | 2087 | 2093 | 12 | 10 | -6 | Sig | ||
107 | ** QTTF BIGBANG Team Event | 316 | ZHANG Wenbin | 2087 | 2205 | 21 | 19 | -118 | Sig | ||
108 | ** QTTF Circuit 1 Team | 311 | GALARNEAU Patrick | 1944 | 2203 | 27 | 25 | -259 | Sig | ||
109 | ** QTTF Circuit 1 Team | 311 | BAREY-CARON Sidonie | 1944 | 1736 | 5 | 3 | 208 | Sig | ||
110 | ** QTTF Circuit 1 Team | 311 | MONIN Richard | 1944 | 1813 | 8 | 6 | 131 | T | Sig | |
111 | ** Qualifications Jeux du Canada 2015 | 299 | FINOL CANTIN Martin | 1797 | 1703 | 9 | 7 | 94 | |||
112 | ** Qualifications Jeux du Canada 2015 | 299 | SIEU Vincent | 1797 | 1455 | 3 | 1 | 342 | |||
113 | ** Qualifications Jeux du Canada 2015 | 299 | DUMOULIN Félix | 1797 | 2474 | 33 | 31 | -677 | |||
114 | ** Qualifications Jeux du Canada 2015 | 299 | MARTIN Mattéo | 1797 | 1085 | 2 | 0 | 712 | |||
115 | ** Qualifications Jeux du Canada 2015 | 299 | SAMOILA Anthony | 1797 | 874 | 2 | 0 | 923 | |||
116 | ** Qualifications Jeux du Canada 2015 | 299 | FOURNIER Émile | 1797 | 1438 | 3 | 1 | 359 | |||
117 | ** Selection #2 Cham. Canadiens JR | 257 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 567 | 271 | 5 | 3 | 296 | |||
118 | ** Selection #2 Cham. Canadiens JR | 257 | XU Tommy | 567 | 458 | 8 | 6 | 109 | |||
119 | ** Selection Cham. Can. Jr. QC | 270 | TRAN Brian | 862 | 786 | 9 | 7 | 76 | |||
120 | ** Selection Cham. Can. Jr. QC | 270 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 862 | 489 | 3 | 1 | 373 | |||
121 | ** Selection Cham. Can. Jr. QC | 270 | LEBLANC-BEAUDRY Olivier | 862 | 390 | 2 | 0 | 472 | |||
122 | ** Selection Cham. Can. Jr. QC | 270 | GAUTHIER Alex | 862 | 185 | 2 | 0 | 677 | |||
123 | ** Selection Cham. Cdn Junior | 282 | GREGOIRE Daniel | 1156 | 627 | 2 | 0 | 529 | |||
124 | ** Selection Cham. Cdn Junior | 282 | LY Edward | 1156 | 1248 | 18 | 16 | -92 | |||
125 | ** Selection Cham. Cdn Junior | 282 | HAMEL Édouard | 1156 | 588 | 2 | 0 | 568 | |||
126 | ** Selection Cham. Cdn Junior | 282 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 1156 | 779 | 3 | 1 | 377 | |||
127 | ** Selection Cham. Cdn Junior | 282 | DUFRESNE Frédérik | 1156 | 1241 | 18 | 16 | -85 | |||
128 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | LEMAY Martin | 862 | 768 | 9 | 7 | 94 | |||
129 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | DESJARDINS Christian | 862 | 1127 | 27 | 25 | -265 | |||
130 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | B. PERREAULT Alex | 862 | 904 | 15 | 13 | -42 | |||
131 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | ZHANG Tai Lun | 862 | 827 | 11 | 9 | 35 | |||
132 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | LEGARE Richard | 862 | 616 | 5 | 3 | 246 | |||
133 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | FORGET-FILTEAU Vincent | 862 | 633 | 5 | 3 | 229 | |||
134 | ** Trois-Rivieres Open | 270 | LY Edward | 862 | 621 | 5 | 3 | 241 | |||
135 | ** Trois-Rivières Open | 282 | FOURNIER Émile | 1156 | 941 | 5 | 3 | 215 | |||
136 | ** Trois-Rivières Open | 282 | SUBOTYAK Ivan | 1156 | 1454 | 27 | 25 | -298 | |||
137 | ** Trois-Rivières Open | 282 | TRAN Brian | 1156 | 926 | 5 | 3 | 230 | |||
138 | ** Trois-Rivières Open | 282 | MICHAUD Michel | 1156 | 1521 | 30 | 28 | -365 | |||
139 | ** Trois-Rivières Open | 282 | MICHAUD Michel | 1156 | 1521 | 30 | 28 | -365 | |||
140 | ** Trois-Rivières Open | 282 | MEDJUGORAC Tihomir | 1156 | 1252 | 18 | 16 | -96 | |||
141 | ** Trois-Rivières Open | 282 | MEDJUGORAC Tihomir | 1156 | 1252 | 18 | 16 | -96 | |||
142 | ** Trois-Rivières Open | 282 | DUFRESNE Frédérik | 1156 | 1241 | 18 | 16 | -85 | |||
143 | ** Trois-Rivières Open | 282 | SICARD Nicolas | 1156 | 817 | 3 | 1 | 339 | |||
144 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | XU Tommy | 1440 | 1455 | 12 | 10 | -15 | |||
145 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | PARADIS PLOURDE Étienne | 1440 | 1904 | 33 | 31 | -464 | |||
146 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | CUCHIRITA Adina Maria | 1440 | 791 | 2 | 0 | 649 | |||
147 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | COULOMBE Mario | 1440 | 1604 | 24 | 22 | -164 | |||
148 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | LECLERC Izadora | 1440 | 617 | 2 | 0 | 823 | |||
149 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | MICHAUD Michel | 1440 | 1509 | 18 | 16 | -69 | |||
150 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | FLEURY Jean-François | 1440 | 813 | 2 | 0 | 627 | |||
151 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | BUREAU Jean-Philippe | 1440 | 2483 | 33 | 31 | -1043 | |||
152 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | GERVAIS Guillaume - MAU | 1440 | 514 | 2 | 0 | 926 | |||
153 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | PAGÉ-GUIOT Zacharie | 1440 | 871 | 2 | 0 | 569 | |||
154 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | LEBLANC-BEAUDRY Olivier | 1440 | 515 | 2 | 0 | 925 | |||
155 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | FOURNIER Émile | 1440 | 1256 | 6 | 4 | 184 | |||
156 | ** Trois-Rivières Open 2014 | 290 | RAYMOND Zakary | 1440 | 603 | 2 | 0 | 837 | |||
157 | *** 2011 Big Bang | 257 | SHIAO Ann | 567 | 262 | 4 | 1 | 305 | |||
158 | *** 2011 Big Bang | 257 | FOURNIER Sean | 567 | 411 | 8 | 5 | 156 | |||
159 | *** 2011 Big Bang | 257 | FIQUET-BOURQUE Coralie | 567 | 187 | 4 | 1 | 380 | |||
160 | *** 2011 Big Bang | 257 | FINOL CANTIN Eduardo | 567 | 591 | 16 | 13 | -24 | |||
161 | *** 2011 Big Bang | 257 | SON Andy | 567 | 574 | 16 | 13 | -7 | |||
162 | *** 2011 Big Bang | 257 | VERVIERS Marika | 567 | 579 | 16 | 13 | -12 | |||
163 | *** Canada Cup 1 | 311 | KRISHNAN Chandru | 1944 | 2148 | 36 | 33 | -204 | Sig | ||
164 | *** Canada Cup 1 | 311 | LIM Ken | 1944 | 1513 | 2 | 0 | 431 | Sig | ||
165 | *** Circuit #5 | 256 | GAUTHIER Laurence | 396 | 453 | 24 | 21 | -57 | |||
166 | *** Circuit #5 | 256 | LACHAINE Keven | 396 | 577 | 32 | 29 | -181 | |||
167 | *** Circuit #5 | 256 | HENAULT Samuel | 396 | 557 | 32 | 29 | -161 | |||
168 | *** Circuit #5 | 256 | TROPPER Charles | 396 | 378 | 16 | 13 | 18 | |||
169 | *** Circuit #5 | 256 | HU Mike | 396 | 288 | 10 | 7 | 108 | |||
170 | *** Circuit #5 | 256 | POUPART Alexandre | 396 | 308 | 12 | 9 | 88 | |||
171 | *** Circuit #5 | 256 | CHABOT Jonathan | 396 | 230 | 8 | 5 | 166 | T | Sig | |
172 | *** Circuit Pionniers - Andro 4 | 254 | BROUILLETTE Julien | 348 | 310 | 14 | 11 | 38 | |||
173 | *** Circuit Pionniers - Andro 4 | 254 | BROUILLETTE Julien | 348 | 310 | 14 | 11 | 38 | |||
174 | *** Circuit Pionniers - Andro 4 | 254 | Tran Naomi | 348 | 370 | 16 | 13 | -22 | |||
175 | *** Circuit Pionniers - Andro 4 | 254 | Liu Tina | 348 | 315 | 14 | 11 | 33 | |||
176 | *** Circuit Pionniers - Andro 4 | 254 | VERVIERS Marika | 348 | 457 | 28 | 25 | -109 | |||
177 | *** Circuit Pionniers - Andro 4 | 254 | MARCIL Mathieu | 348 | 370 | 16 | 13 | -22 | |||
178 | **** 2015 National Championships | 310 | LI Kevin | 2115 | 1088 | 3 | 0 | 1027 | Sig | ||
179 | **** 2015 National Championships | 310 | LI Dun Han | 2115 | 2587 | 55 | 50 | -472 | Sig | ||
180 | **** 2015 National Championships | 310 | LIN David Hong | 2115 | 1995 | 13 | 9 | 120 | Sig | ||
181 | **** 2015 National Championships | 310 | SHAH Dipan | 2115 | 2086 | 18 | 14 | 29 | Sig | ||
182 | **** 2015 National Championships Team | 310 | VINCENT Jake | 2115 | 269 | 3 | 0 | 1846 | Sig | ||
183 | **** 2015 National Championships Team | 310 | LIN Austin Yimin | 2115 | 1343 | 3 | 0 | 772 | Sig | ||
184 | **** 2015 National Junior Championships | 310 | LIU Vincent | 2115 | 996 | 3 | 0 | 1119 | Sig | ||
185 | **** 2015 National Junior Championships | 310 | YUAN Shuai | 2115 | 368 | 3 | 0 | 1747 | Sig | ||
186 | **** 2015 National Junior Championships | 310 | Deng Yunyang | 2115 | 966 | 3 | 0 | 1149 | Sig | ||
187 | **** 2015 National Junior Championships | 310 | Deng Yunyang | 2115 | 966 | 3 | 0 | 1149 | Sig | ||
188 | **** 2015 National Junior Championships | 310 | ALI Muhammad Hasan | 2115 | 1003 | 3 | 0 | 1112 | Sig | ||
189 | **** Butterfly Cdn Junior & Cadet Open | 307 | LIN Austin Yimin | 2094 | 1333 | 3 | 0 | 761 | |||
190 | **** Butterfly Cdn Junior & Cadet Open | 307 | XU Tommy | 2094 | 2016 | 15 | 11 | 78 | |||
191 | **** Butterfly Cdn Junior TT Chmps | 272 | ZHANG Zhilong | 894 | 767 | 13 | 9 | 127 | |||
192 | **** Butterfly Cdn Junior TT Chmps | 272 | Yu Victor | 894 | 330 | 3 | 0 | 564 | |||
193 | **** Butterfly Cdn Junior TT Chmps | 272 | CHHAY Andy | 894 | 110 | 3 | 0 | 784 | T | Sig | |
194 | **** Butterfly Cdn Junior TT Chmps | 272 | Li Jun Long | 894 | 100 | 3 | 0 | 794 | T | Sig | |
195 | **** Canada Cup Finals | 314 | LAFORTUNE-CAZALE Charles | 2077 | 1202 | 3 | 0 | 875 | Sig | ||
196 | **** Canada Cup Finals | 314 | SIEU Vincent | 2077 | 1773 | 5 | 2 | 304 | Sig | ||
197 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | WONG Gladwin | 1738 | 1637 | 13 | 9 | 101 | |||
198 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | SU Lida | 1738 | 1035 | 3 | 0 | 703 | |||
199 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | SZETO Andrew M.H. | 1738 | 1003 | 3 | 0 | 735 | |||
200 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | SZETO Angus M.H. | 1738 | 1002 | 3 | 0 | 736 | |||
201 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | Yu Victor | 1738 | 847 | 3 | 0 | 891 | |||
202 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | Yu Victor | 1738 | 847 | 3 | 0 | 891 | |||
203 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | ZHOU Allan Jian | 1738 | 1558 | 10 | 7 | 180 | |||
204 | **** Double Fish Canadian JR Chmps | 295 | Deng Yunyang | 1738 | 699 | 3 | 0 | 1039 | |||
205 | **** Double Fish Canadian SR Chmps | 295 | CHAN Alayna | 1738 | 2044 | 50 | 45 | -306 | |||
206 | **** Double Fish Canadian SR Chmps | 295 | CHANG Jack | 1738 | 1615 | 13 | 9 | 123 | |||
207 | **** ITTF NA Qualifier | 307 | YEUNG Terence | 2094 | 1561 | 3 | 0 | 533 | |||
208 | AlexTT/DONIC Jr. Canadian Chmps | 260 | Tran Jeremy | 500 | 457 | 18 | 14 | 43 | |||
209 | AlexTT/DONIC Jr. Canadian Chmps | 260 | WANG Jack | 500 | 234 | 8 | 5 | 266 | T | Sig | |
210 | AlexTT/DONIC Jr. Canadian Chmps | 260 | HAN Jason Xiangxin | 500 | 100 | 5 | 2 | 400 | T | Sig | |
211 | ANDRO Circuit 1 | 250 | FOURNIER Sean | 244 | 250 | 9 | 4 | -6 | |||
212 | ANDRO Circuit 1 | 250 | CAPODAGLI Derek | 244 | 100 | 0 | 2 | 144 | T | Sig | |
213 | ANDRO Circuit 1 | 250 | ASSELIN Antoine | 244 | 206 | 7 | 3 | 38 | |||
214 | ANDRO Circuit 1 | 250 | LEGROS Nicolas | 244 | 100 | 0 | 2 | 144 | T | Sig | |
215 | ANDRO Circuit 1 | 250 | PELLETIER Antoine | 244 | 229 | 8 | 4 | 15 | |||
216 | ANDRO Circuit 1 | 250 | CHOINIERE Simon | 244 | 103 | 5 | 2 | 141 | |||
217 | ANDRO Circuit 1 | 250 | YOUBI Abdeladel | 244 | 120 | 0 | 2 | 124 | T | Sig | |
218 | ANDRO Circuit 1 | 250 | GAUTHIER Laurence | 244 | 395 | 17 | 8 | -151 | |||
219 | ANDRO Circuit 1 | 250 | GAUTHIER Sophie | 244 | 122 | 0 | 2 | 122 | T | Sig | |
220 | Big Bang | 244 | VERVIERS Marika | 187 | 232 | 15 | 7 | -45 | |||
221 | Big Bang | 244 | LACHANCE Alexandre | 187 | 176 | 12 | 6 | 11 | |||
222 | Big Bang | 244 | MAHER Félix | 187 | 270 | 18 | 8 | -83 | |||
223 | Big Bang | 244 | TRAN Brian | 187 | 176 | 12 | 6 | 11 | |||
224 | Big Bang | 244 | FIQUET-BOURQUE Coralie | 187 | 178 | 12 | 6 | 9 | |||
225 | Big Bang | 244 | ST-AMOUR Daniel | 187 | 409 | 0 | 16 | -222 | T | Sig | |
226 | Big Bang | 244 | HERRERA Xavier | 187 | 182 | 0 | 6 | 5 | T | Sig | |
227 | Big Bang | 244 | GIRARD Sébastien | 187 | 100 | 0 | 4 | 87 | T | Sig | |
228 | Big Bang | 244 | CAPODAGLI Derek | 187 | 100 | 0 | 4 | 87 | T | Sig | |
229 | Championnat Junior du QC | 244 | DENIS Mavrick | 187 | 100 | 0 | 3 | 87 | T | Sig | |
230 | Championnat Junior du QC | 244 | GAUTHIER Alexandre | 187 | 100 | 0 | 3 | 87 | T | Sig | |
231 | Championnat Junior du QC | 244 | CANUEL Antony | 187 | 305 | 14 | 7 | -118 | |||
232 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | VONG Devlin | 191 | 155 | 7 | 3 | 36 | |||
233 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | VERVIERS Marika | 191 | 140 | 6 | 3 | 51 | |||
234 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | ROBIDAS Christopher | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
235 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | ROBIDAS Christopher | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
236 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | LOU Xing Yu | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
237 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | PEDE Sébastien | 191 | 142 | 0 | 3 | 49 | T | Sig | |
238 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | ROUSSEAU Arianne | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
239 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | ZHOU Yunze | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
240 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | HAMELIN William | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
241 | Circuit Andro Pioneers #4 | 241 | HAMELIN William | 191 | 100 | 0 | 3 | 91 | T | Sig | |
242 | Circuit Pioneers #4 | 229 | GAUTHIER Alexandre | 100 | 100 | 8 | 4 | 0 | T | T | |
243 | Circuit Pioneers #4 | 229 | GAUTHIER Alexandre | 100 | 100 | 8 | 4 | 0 | T | T | |
244 | Circuit Pioneers #5 | 231 | GAUTHIER Alexandre | 100 | 100 | 8 | 4 | 0 | T | T | |
245 | Circuit Pioneers #5 | 231 | DUFRESNE Frédérik | 100 | 100 | 0 | 0 | T | T | ||
246 | Circuit Pionniers Andro 2 | 251 | LEPAGE Joel | 258 | 224 | 7 | 3 | 34 | |||
247 | Circuit Pionniers Andro 2 | 251 | COURTEMANCHE Raphaël | 258 | 405 | 14 | 7 | -147 | |||
248 | Circuit Pionniers Andro 2 | 251 | MAHER Félix | 258 | 276 | 9 | 4 | -18 | |||
249 | Circuit Pionniers Andro 2 | 251 | DENIS Mavrick | 258 | 100 | 0 | 2 | 158 | T | Sig | |
250 | Circuit Pionniers Andro 2 | 251 | COTE Alicia | 258 | 246 | 8 | 4 | 12 | |||
251 | Circuit Pionniers Andro 2 | 251 | BISSON Benoit | 258 | 100 | 0 | 2 | 158 | T | Sig | |
252 | Jeux du Quebec | 231 | GAUTHIER Alexandre | 100 | 100 | 8 | 4 | 0 | T | T | |
253 | Jeux du Quebec | 231 | SIMARD Mathieu | 100 | 100 | 8 | 4 | 0 | T | T | |
254 | Jeux du Quebec | 231 | DESHAIES Jérôme | 100 | 100 | 8 | 4 | 0 | T | T | |
255 | Jeux du Quebec | 231 | ZEDIAN Xiao | 100 | 100 | 0 | 0 | T | T | ||
256 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | FINOL CANTIN Martin | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
257 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | FINOL CANTIN Martin | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
258 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | XU Tommy | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
259 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | LEPAGE Joel | 138 | 201 | 12 | 6 | -63 | T | T | |
260 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | ROBIDAS Christopher | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
261 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | LE Kieu-Lan | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
262 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | KALEV Boris | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
263 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | HO Arron | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
264 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | RACINE Hubert | 138 | 121 | 8 | 4 | 17 | T | T | |
265 | Pioneers Andro Circuit #1 | 238 | HAMELIN William | 138 | 100 | 0 | 0 | T | T | ||
266 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | HAMELIN William | 171 | 100 | 0 | 3 | 71 | T | Sig | |
267 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | CHOINIERE Simon | 171 | 100 | 0 | 3 | 71 | T | Sig | |
268 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | DOYON Nathan | 171 | 100 | 0 | 3 | 71 | T | Sig | |
269 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | GAUTHIER Alexandre | 171 | 100 | 0 | 3 | 71 | T | Sig | |
270 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | BOUCHER Pierre-Julien | 171 | 194 | 9 | 4 | -23 | |||
271 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | PELLETIER Cédrik-Alex | 171 | 186 | 0 | 4 | -15 | T | Sig | |
272 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | TRAPPEUR Scott | 171 | 197 | 10 | 5 | -26 | |||
273 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | VERVIERS Marika | 171 | 159 | 8 | 4 | 12 | |||
274 | Pioneers Andro Circuit #2 | 239 | GAUTHIER Sophie | 171 | 100 | 0 | 3 | 71 | T | Sig | |
275 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | BAREY-CARON Sidonie | 280 | 289 | 9 | 4 | -9 | |||
276 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | CHEVRETTE-BELISLE Renaud | 280 | 538 | 22 | 11 | -258 | |||
277 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | HENAULT Samuel | 280 | 547 | 22 | 11 | -267 | |||
278 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | VERVIERS Marika | 280 | 444 | 17 | 8 | -164 | |||
279 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | FIQUET-BOURQUE Coralie | 280 | 141 | 5 | 2 | 139 | |||
280 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | DOYON Nathan | 280 | 278 | 8 | 4 | 2 | |||
281 | Pioneers Andro Circuit #3 | 252 | CHENARD Tommy | 280 | 136 | 0 | 2 | 144 | T | Sig | |
282 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | PAQUET Mai Hong | 176 | 198 | 0 | 4 | -22 | T | Sig | |
283 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | GAGNON Félix | 176 | 100 | 0 | 3 | 76 | T | Sig | |
284 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | HU Mike | 176 | 173 | 0 | 4 | 3 | T | Sig | |
285 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | BELISLE Léanne | 176 | 100 | 0 | 3 | 76 | T | Sig | |
286 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | HAMELIN William | 176 | 100 | 0 | 3 | 76 | T | Sig | |
287 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | FIQUET-BOURQUE Coralie | 176 | 198 | 9 | 4 | -22 | |||
288 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | GAUTHIER Alexandre | 176 | 100 | 0 | 3 | 76 | T | Sig | |
289 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | TRAN Brian | 176 | 139 | 0 | 3 | 37 | T | Sig | |
290 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | TRAN Brian | 176 | 139 | 0 | 3 | 37 | T | Sig | |
291 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | VERVIERS Marika | 176 | 193 | 9 | 4 | -17 | |||
292 | Pioneers Andro Circuit #5 | 243 | PEDNEAULT Marc-André | 176 | 159 | 8 | 4 | 17 | |||
293 | QC Jr Cdn Chmps Selection | 245 | GAUTHIER Alexandre | 250 | 100 | 0 | 2 | 150 | T | Sig | |
294 | Sherbrooke Open | 238 | RAYMOND Roxanne | 138 | 165 | 10 | 0 | -27 | T | Sig | |
295 | Sherbrooke Open | 250 | BAREY-CARON Sidonie | 244 | 217 | 0 | 3 | 27 | T | Sig | |
296 | Sherbrooke Open | 238 | SICARD Nicolas | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
297 | Sherbrooke Open | 250 | SICARD Nicolas | 244 | 230 | 8 | 4 | 14 | |||
298 | Sherbrooke Open | 238 | GAGNON Samuel Chicou | 138 | 100 | 7 | 3 | 38 | T | T | |
299 | Sherbrooke Open | 250 | DOYON Nathan | 244 | 100 | 0 | 2 | 144 | T | Sig | |
300 | STIGA Circuit #5 | 219 | CUCHIRITA Adina Maria | 100 | 242 | 14 | 7 | -142 | T | T | |
Previous [ 2 ] Next |
SICARD Luc loses the following matches and wins these matches
|