Event | VS | W Rtng |
L Rtng |
W Gain |
L Lose |
Diff | T | ||||
1 | STIGA Circuit #2 | 205 | YANG Ling Kun | 2557 | 2949 | 30 | 15 | -392 | |||
2 | STIGA Cdn Junior Championships | 212 | MICHAUD Bryan | 2585 | 2841 | 33 | 16 | -256 | |||
3 | Thetford Mines Rotation | 203 | JIANG Yang | 2434 | 2780 | 30 | 15 | -346 | |||
4 | Championnat junior du Quebec | 210 | ROCHE-NADON Arnaud | 2608 | 2631 | 9 | 4 | -23 | |||
5 | STIGA Circuit #6 | 197 | POULIN-COUTURE Guillaume | 2352 | 2620 | 22 | 11 | -268 | |||
6 | STIGA Circuit #4 | 195 | PAULIN Karl | 2288 | 2605 | 30 | 15 | -317 | |||
7 | QC CDN Sr Chmps Selection | 211 | ROCHE-NADON Arnaud | 2566 | 2598 | 10 | 5 | -32 | |||
8 | STIGA Circuit #1 | 203 | POULIN-COUTURE Guillaume | 2434 | 2592 | 17 | 8 | -158 | |||
9 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | SAVARD Martin | 2435 | 2577 | 14 | 7 | -142 | |||
10 | Thetford Mines Rotation | 198 | SAVARD Martin | 2435 | 2577 | 14 | 7 | -142 | |||
11 | STIGA Circuit #4 | 207 | BERNARD Jean-Yves | 2604 | 2573 | 7 | 3 | 31 | |||
12 | STIGA Circuit #4 | 207 | POLISOIS Alex | 2604 | 2564 | 7 | 3 | 40 | |||
13 | STIGA Circuit #5 | 209 | POULIN-COUTURE Guillaume | 2583 | 2531 | 6 | 3 | 52 | |||
14 | STIGA Circuit #5 | 209 | POULIN-COUTURE Guillaume | 2583 | 2531 | 6 | 3 | 52 | |||
15 | STIGA Circuit #2 | 205 | YUEN Stephanie | 2557 | 2514 | 7 | 3 | 43 | |||
16 | QC CDN Sr Chmps Selection | 211 | ROTHFLEISCH Mitchell | 2566 | 2512 | 6 | 3 | 54 | |||
17 | TMS Canada Cup #1 | 197 | SAVARD Martin | 2352 | 2504 | 26 | 13 | -152 | |||
18 | QC CDN Sr Chmps Selection | 211 | POULIN-COUTURE Guillaume | 2566 | 2485 | 6 | 3 | 81 | |||
19 | STIGA Circuit #1 | 203 | GERMAIN Guy | 2434 | 2476 | 10 | 5 | -42 | |||
20 | STIGA Circuit #1 | 203 | GERMAIN Guy | 2434 | 2476 | 10 | 5 | -42 | |||
21 | STIGA Circuit #4 | 207 | PREVOST Pierre | 2604 | 2474 | 5 | 2 | 130 | |||
22 | STIGA Circuit #2 | 205 | GERMAIN Guy | 2557 | 2462 | 6 | 3 | 95 | |||
23 | STIGA Circuit #2 | 205 | GERMAIN Guy | 2557 | 2462 | 6 | 3 | 95 | |||
24 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | CHIASSON Tommy | 2435 | 2444 | 9 | 4 | -9 | |||
25 | STIGA Circuit #3 | 206 | GERMAIN Guy | 2602 | 2444 | 4 | 2 | 158 | |||
26 | Thetford Rotation | 191 | TREMBLAY Maxime - LAN | 1912 | 2443 | 50 | 25 | -531 | |||
27 | STIGA Canadian Chmps | 200 | PREVOST Pierre | 2420 | 2442 | 13 | 6 | -22 | |||
28 | STIGA Canadian Chmps | 200 | CHEHADE Edouard | 2420 | 2441 | 13 | 6 | -21 | |||
29 | STIGA Circuit #5 | 209 | ROTHFLEISCH Mitchell | 2583 | 2437 | 5 | 2 | 146 | |||
30 | STIGA Circuit #3 | 206 | SURPRENANT Maxime | 2602 | 2436 | 4 | 2 | 166 | |||
31 | STIGA Circuit #1 | 203 | ROCHE-NADON Arnaud | 2434 | 2436 | 9 | 4 | -2 | |||
32 | STIGA Circuit #1 | 203 | ROCHE-NADON Arnaud | 2434 | 2436 | 9 | 4 | -2 | |||
33 | CWG Selection | 203 | ROCHE-NADON Arnaud | 2434 | 2436 | 9 | 4 | -2 | |||
34 | STIGA Circuit #5 | 209 | LEVEILLE Stéphane | 2583 | 2434 | 5 | 2 | 149 | |||
35 | Jeux du Canada Prep | 207 | SURPRENANT Maxime | 2604 | 2425 | 4 | 2 | 179 | |||
36 | STIGA Circuit #4 | 207 | TREMBLAY Maxime - LAN | 2604 | 2422 | 4 | 2 | 182 | |||
37 | STIGA Circuit #5 | 209 | CHOPRA Sanjeev | 2583 | 2421 | 4 | 2 | 162 | |||
38 | STIGA Circuit #5 | 209 | CHOPRA Sanjeev | 2583 | 2421 | 4 | 2 | 162 | |||
39 | Thetford Mines Rotation | 203 | SAVARD Martin | 2434 | 2416 | 8 | 4 | 18 | |||
40 | STIGA Circuit #5 | 209 | ARIZA Pablo César | 2583 | 2414 | 4 | 2 | 169 | |||
41 | STIGA Circuit #3 | 206 | ARIZA Pablo César | 2602 | 2409 | 4 | 2 | 193 | |||
42 | STIGA Circuit #1 | 203 | PREVOST Pierre | 2434 | 2404 | 7 | 3 | 30 | |||
43 | STIGA Circuit #2 | 205 | SURPRENANT Maxime | 2557 | 2403 | 4 | 2 | 154 | |||
44 | STIGA Circuit #2 | 205 | SURPRENANT Maxime | 2557 | 2403 | 4 | 2 | 154 | |||
45 | Canada Winter Games | 209 | CHANG Danny | 2583 | 2401 | 6 | 3 | 182 | |||
46 | Canada Winter Games | 209 | CHANG Danny | 2583 | 2401 | 6 | 3 | 182 | |||
47 | STIGA Circuit #2 | 205 | TREMBLAY Maxime - LAN | 2557 | 2397 | 4 | 2 | 160 | |||
48 | STIGA Circuit #2 | 205 | PREVOST Pierre | 2557 | 2389 | 4 | 2 | 168 | |||
49 | STIGA Circuit #3 | 193 | SPOREA Bogdan | 2124 | 2385 | 22 | 11 | -261 | |||
50 | STIGA Circuit #3 | 193 | SPOREA Bogdan | 2124 | 2385 | 22 | 11 | -261 | |||
51 | STIGA Circuit #2 | 205 | COMBALUZIER Damien | 2557 | 2384 | 4 | 2 | 173 | |||
52 | Circuit Stiga #5 | 196 | SAVARD Martin | 2326 | 2384 | 12 | 6 | -58 | |||
53 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | TREMBLAY Maxime - LAN | 2435 | 2376 | 6 | 3 | 59 | |||
54 | TMS Canada Cup #1 | 197 | ARIZA Pablo César | 2352 | 2372 | 13 | 6 | -20 | |||
55 | Rotation | 0 | WONG Derek | 1863 | 2368 | 50 | 25 | -505 | |||
56 | Canada Winter Games | 209 | ZHANG Yue Michael | 2583 | 2364 | 5 | 2 | 219 | |||
57 | Canada Winter Games | 209 | ZHANG Yue Michael | 2583 | 2364 | 5 | 2 | 219 | |||
58 | STIGA Circuit #2 | 205 | ROTHFLEISCH Mitchell | 2557 | 2363 | 4 | 2 | 194 | |||
59 | STIGA Circuit #1 | 203 | TREMBLAY Maxime - LAN | 2434 | 2362 | 6 | 3 | 72 | |||
60 | STIGA Circuit #1 | 203 | TREMBLAY Maxime - LAN | 2434 | 2362 | 6 | 3 | 72 | |||
61 | North American Team Championships | 193 | Manor Zvi | 2124 | 2340 | 33 | 16 | -216 | |||
62 | STIGA Circuit #6 | 197 | ZHANG Yue Michael | 2352 | 2339 | 8 | 4 | 13 | |||
63 | Thetford Mines Rotation | 203 | ALNOT Capucine | 2434 | 2326 | 0 | 2 | 108 | T | Sig | |
64 | STIGA Circuit #4 | 195 | PAULIN Nancy | 2288 | 2316 | 10 | 5 | -28 | |||
65 | Rotation | 0 | SAVARD Martin | 1863 | 2315 | 40 | 20 | -452 | |||
66 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | ROCHE-NADON Arnaud | 2435 | 2293 | 5 | 2 | 142 | |||
67 | Thetford Mines Rotation | 198 | LEVEILLE Sylvie | 2435 | 2289 | 5 | 2 | 146 | |||
68 | STIGA Circuit #5 | 209 | LEUNG Terence | 2583 | 2285 | 3 | 1 | 298 | |||
69 | STIGA Circuit #5 | 209 | LEUNG Terence | 2583 | 2285 | 3 | 1 | 298 | |||
70 | Circuit Stiga #5 | 196 | SYLVESTRE Caroline | 2326 | 2284 | 7 | 3 | 42 | |||
71 | Circuit Stiga #5 | 196 | CASTRO Alex | 2326 | 2282 | 7 | 3 | 44 | |||
72 | STIGA Circuit #6 | 197 | ZHANG Tian-Terry | 2352 | 2279 | 6 | 3 | 73 | |||
73 | STIGA Circuit #4 | 195 | TREMBLAY Maxime - LAN | 2288 | 2275 | 8 | 4 | 13 | |||
74 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | PREVOST Pierre | 2435 | 2271 | 4 | 2 | 164 | |||
75 | Thetford Mines Rotation | 198 | PREVOST Pierre | 2435 | 2271 | 4 | 2 | 164 | |||
76 | STIGA Circuit #4 | 207 | CALVEZ Fabien | 2604 | 2255 | 2 | 1 | 349 | |||
77 | STIGA Cdn Senior Championships | 212 | ENG Frederick | 2585 | 2253 | 3 | 1 | 332 | |||
78 | STIGA Circuit #4 | 207 | SAVARD Martin | 2604 | 2232 | 2 | 1 | 372 | |||
79 | STIGA Circuit #3 | 193 | LEVEILLE Sylvie | 2124 | 2231 | 14 | 7 | -107 | |||
80 | Thetford Mines Rotation | 203 | CALVEZ Fabien | 2434 | 2230 | 3 | 1 | 204 | |||
81 | STIGA Circuit #1 | 203 | KUBAT Patrick | 2434 | 2227 | 3 | 1 | 207 | |||
82 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | GREGORY Todd | 2435 | 2221 | 3 | 1 | 214 | |||
83 | Thetford Rotation | 191 | CHEHADE Edouard | 1912 | 2219 | 30 | 15 | -307 | |||
84 | North American Championships | 0 | LEE Sean C. | 1717 | 2219 | 75 | 37 | -502 | |||
85 | QC CDN Jr Chmps Selection | 211 | DUPLESSIS Samuel | 2566 | 2213 | 2 | 1 | 353 | |||
86 | Rotation | 0 | SYLVESTRE Caroline | 1863 | 2207 | 30 | 15 | -344 | |||
87 | North American Team Championships | 193 | RAMIREZ John | 2124 | 2200 | 18 | 8 | -76 | |||
88 | STIGA Cdn Senior Championships | 212 | SERDA Patrick | 2585 | 2198 | 3 | 1 | 387 | |||
89 | STIGA Circuit #5 | 209 | KUBAT Patrick | 2583 | 2186 | 2 | 1 | 397 | |||
90 | Rotation | 0 | KENT Ian | 1863 | 2181 | 30 | 15 | -318 | |||
91 | Rotation | 0 | LEVEILLE Sylvie | 1863 | 2177 | 30 | 15 | -314 | |||
92 | STIGA Circuit #2 | 192 | NGUYEN Michael | 2069 | 2174 | 14 | 7 | -105 | |||
93 | STIGA Circuit #1 | 203 | NGUYEN Michael | 2434 | 2163 | 3 | 1 | 271 | |||
94 | STIGA Circuit #2 | 192 | RICHARD Marc | 2069 | 2160 | 12 | 6 | -91 | |||
95 | Coupe Letendre | 0 | LANDRY Sylvain | 1622 | 2154 | 50 | 25 | -532 | |||
96 | STIGA Circuit #6 | 197 | NGUYEN Michael | 2352 | 2152 | 3 | 1 | 200 | |||
97 | STIGA Circuit #3 | 193 | LEVESQUE Marie-Andrée | 2124 | 2150 | 10 | 5 | -26 | |||
98 | STIGA Circuit #3 | 193 | LEVESQUE Marie-Andrée | 2124 | 2150 | 10 | 5 | -26 | |||
99 | STIGA Cdn Senior Championships | 212 | JU Qi | 2585 | 2144 | 2 | 1 | 441 | |||
100 | STIGA Circuit #3 | 193 | PREVOST Pierre | 2124 | 2141 | 9 | 4 | -17 | |||
101 | STIGA Circuit #6 | 197 | MAST Michael | 2352 | 2131 | 3 | 1 | 221 | |||
102 | Rotation | 0 | PAULIN Cynthia | 1863 | 2130 | 22 | 11 | -267 | |||
103 | STIGA Circuit #2 | 192 | KABRAELIAN Hagop | 2069 | 2119 | 12 | 6 | -50 | |||
104 | STIGA Circuit #2 | 205 | DUPLESSIS Samuel | 2557 | 2109 | 1 | 0 | 448 | |||
105 | STIGA Circuit #3 | 193 | COUTU-MANTHA Simon | 2124 | 2100 | 8 | 4 | 24 | |||
106 | STIGA Cdn Junior Championships | 212 | ZHANG Michael | 2585 | 2100 | 2 | 1 | 485 | |||
107 | STIGA Cdn Junior Championships | 212 | ZHANG Michael | 2585 | 2100 | 2 | 1 | 485 | |||
108 | STIGA Circuit #2 | 192 | PREVOST Pierre | 2069 | 2091 | 9 | 4 | -22 | |||
109 | Circuit Stiga #5 | 196 | LALIBERTE Luc | 2326 | 2079 | 3 | 1 | 247 | |||
110 | STAG Canadian Junior Open | 199 | LIU Tony | 2420 | 2073 | 3 | 1 | 347 | |||
111 | Circuit Stiga #5 | 196 | ST-HILAIRE Guillaume | 2326 | 2071 | 3 | 1 | 255 | |||
112 | STIGA Circuit #1 | 191 | PAULIN Cynthia | 1912 | 2070 | 17 | 8 | -158 | |||
113 | STIGA Circuit #6 | 197 | Ort Valeriy | 2352 | 2066 | 3 | 1 | 286 | |||
114 | STIGA Circuit #2 | 192 | ST-HILAIRE Guillaume | 2069 | 2062 | 8 | 4 | 7 | |||
115 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | MICHAUD Michel | 2326 | 2056 | 3 | 1 | 270 | |||
116 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | MICHAUD Michel | 2326 | 2056 | 3 | 1 | 270 | |||
117 | STIGA Circuit #3 | 193 | LAMY Marie-Claude | 2124 | 2041 | 6 | 3 | 83 | |||
118 | STIGA Circuit #4 | 195 | ST-HILAIRE Guillaume | 2288 | 2040 | 3 | 1 | 248 | |||
119 | STIGA Circuit #4 | 195 | VERVIERS Thierry | 2288 | 2040 | 3 | 1 | 248 | |||
120 | STIGA Circuit #4 | 195 | VERVIERS Thierry | 2288 | 2040 | 3 | 1 | 248 | |||
121 | STIGA Circuit #3 | 193 | MICHAUD Michel | 2124 | 2033 | 6 | 3 | 91 | |||
122 | STIGA Circuit #6 | 197 | LEVESQUE Marie-Andrée | 2352 | 2028 | 2 | 1 | 324 | |||
123 | Est-du-Quebec Circuit | 206 | MICHAUD Michel | 2602 | 2020 | 1 | 0 | 582 | |||
124 | Circuit Scolaire EST_5 | 0 | MICHAUD Michel | 1152 | 1992 | 50 | 25 | -840 | |||
125 | STIGA Circuit #2 | 192 | VERVIERS Thierry | 2069 | 1991 | 6 | 3 | 78 | |||
126 | Thetford Rotation | 191 | ST-HILAIRE Guillaume | 1912 | 1983 | 12 | 6 | -71 | |||
127 | 0 | MICHAUD Michel | 1484 | 1971 | 40 | 20 | -487 | ||||
128 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | ROTHFLEISCH Mitchell | 2435 | 1971 | 1 | 0 | 464 | |||
129 | Stiga 4 | 0 | MICHAUD Michel | 1484 | 1971 | 40 | 20 | -487 | |||
130 | Thetford Rotation | 191 | MICHAUD Michel | 1912 | 1967 | 12 | 6 | -55 | |||
131 | Quebec Schools Tournament | 189 | MICHAUD Michel | 2091 | 1966 | 5 | 2 | 125 | |||
132 | Challenge Chops | 0 | MICHAUD Michel | 2100 | 1954 | 5 | 2 | 146 | |||
133 | Thetford Rotation | 191 | PREVOST Pierre | 1912 | 1949 | 10 | 5 | -37 | |||
134 | Rotation | 0 | ST-HILAIRE Guillaume | 1863 | 1946 | 12 | 6 | -83 | |||
135 | STIGA Circuit #3 | 193 | TANG Qi | 2124 | 1928 | 4 | 2 | 196 | |||
136 | STIGA Circuit #3 | 193 | TANG Qi | 2124 | 1928 | 4 | 2 | 196 | |||
137 | Challenge Chops | 0 | LANCTOT Jocelyn | 2100 | 1927 | 4 | 2 | 173 | |||
138 | Est-5 | 0 | MICHAUD Michel | 1717 | 1922 | 22 | 11 | -205 | |||
139 | Est-4 | 0 | MICHAUD Michel | 1717 | 1922 | 22 | 11 | -205 | |||
140 | TMS Canada Cup #2 | 198 | SAM Boren | 2435 | 1916 | 1 | 0 | 519 | |||
141 | STIGA Circuit #1 | 191 | LEVESQUE Marie-Andrée | 1912 | 1915 | 9 | 4 | -3 | |||
142 | Thetford Mines Rotation | 198 | LANCTOT Jocelyn | 2435 | 1905 | 1 | 0 | 530 | |||
143 | North American Team Championships | 193 | BAUER John | 2124 | 1903 | 5 | 2 | 221 | |||
144 | STIGA National Team Challenge | 208 | LIU Ted | 2616 | 1881 | 1 | 0 | 735 | |||
145 | Circuit Stiga No 2 | 0 | VILLEMURE-MARCOTTE Benoit | 1336 | 1872 | 50 | 25 | -536 | |||
146 | Challenge Chops | 0 | MARTEL Serge | 2100 | 1867 | 3 | 1 | 233 | |||
147 | STIGA Circuit #1 | 191 | TANG Qi | 1912 | 1865 | 7 | 3 | 47 | |||
148 | STIGA Circuit #1 | 191 | TANG Qi | 1912 | 1865 | 7 | 3 | 47 | |||
149 | Thetford Rotation | 191 | TANG Qi | 1912 | 1865 | 7 | 3 | 47 | |||
150 | Thetford Mines Rotation | 198 | DESCHAMPS Jean-François | 2435 | 1861 | 1 | 0 | 574 | |||
151 | Thetford Mines Rotation | 198 | SURPRENANT Maxime | 2435 | 1854 | 1 | 0 | 581 | |||
152 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | SURPRENANT Maxime | 2435 | 1854 | 1 | 0 | 581 | |||
153 | Championnats Junior du QC | 196 | ROCHE-NADON Arnaud | 2326 | 1850 | 1 | 0 | 476 | |||
154 | Circuit Stiga #5 | 196 | ROCHE-NADON Arnaud | 2326 | 1850 | 1 | 0 | 476 | |||
155 | CHOPS Chall. & CHMP SR Quebec | 198 | GREGORY Mark | 2435 | 1833 | 1 | 0 | 602 | |||
156 | STIGA Circuit #6 | 197 | SURPRENANT Maxime | 2352 | 1829 | 1 | 0 | 523 | |||
157 | Circuit Stiga #5 | 196 | SURPRENANT Maxime | 2326 | 1809 | 1 | 0 | 517 | |||
158 | Thetford Mines Rotation | 198 | LEGAULT Mathieu | 2435 | 1807 | 1 | 0 | 628 | |||
159 | Championnat junior du Quebec | 210 | MORENCY-TRUDEL Juan | 2608 | 1798 | 1 | 0 | 810 | |||
160 | Championnat junior du Quebec | 210 | MORENCY-TRUDEL Juan | 2608 | 1798 | 1 | 0 | 810 | |||
161 | Thetford Mines Rotation | 198 | WON Briant | 2435 | 1781 | 1 | 0 | 654 | |||
162 | Championnat junior du Quebec | 210 | BISHOP Jordan | 2608 | 1778 | 1 | 0 | 830 | |||
163 | Stiga 4 | 0 | VILLEMURE-MARCOTTE Benoit | 1484 | 1777 | 22 | 11 | -293 | |||
164 | Coupe Letendre | 0 | LEGAULT Mathieu | 1622 | 1774 | 17 | 8 | -152 | |||
165 | Thetford Mines Rotation | 203 | CHATFIELD Michael | 2434 | 1753 | 1 | 0 | 681 | |||
166 | CWG Selection | 203 | DUPLESSIS Samuel | 2434 | 1742 | 1 | 0 | 692 | |||
167 | STIGA Canadian Chmps | 200 | CHATFIELD Michael | 2420 | 1741 | 1 | 0 | 679 | |||
168 | STIGA Canadian Chmps | 200 | CHATFIELD Michael | 2420 | 1741 | 1 | 0 | 679 | |||
169 | DONIC North American Championships | 210 | YAO Alexander | 2608 | 1736 | 1 | 0 | 872 | |||
170 | Coupe Letendre | 0 | GIRARD-BOUCHARD Benoît | 1622 | 1731 | 14 | 7 | -109 | |||
171 | STIGA Circuit #2 | 192 | ROCHE-NADON Arnaud | 2069 | 1718 | 2 | 1 | 351 | |||
172 | Circuit Stiga No 2 | 0 | PREVOST Pierre | 1336 | 1705 | 30 | 15 | -369 | |||
173 | STIGA Circuit #2 | 192 | OLIVIE Gilles | 2069 | 1692 | 2 | 1 | 377 | |||
174 | Challenge Chops | 0 | OLIVIE Gilles | 2100 | 1689 | 1 | 0 | 411 | |||
175 | STIGA Circuit #3 | 193 | OLIVIE Gilles | 2124 | 1687 | 1 | 0 | 437 | |||
176 | Canadian Championships (JR) | 189 | ROCHE-NADON Arnaud | 2091 | 1669 | 2 | 1 | 422 | |||
177 | STIGA Circuit #3 | 193 | SEGUIN-LEBLANC François | 2124 | 1658 | 1 | 0 | 466 | |||
178 | STIGA Circuit #1 | 191 | SEGUIN-LEBLANC François | 1912 | 1655 | 3 | 1 | 257 | |||
179 | Championnat junior du Quebec | 210 | BERGERON Charles-Alexandre | 2608 | 1652 | 1 | 0 | 956 | |||
180 | Championnat junior du Quebec | 210 | BERGERON Charles-Alexandre | 2608 | 1652 | 1 | 0 | 956 | |||
181 | Canadian Championships (SR) | 189 | LAW Derek | 2091 | 1628 | 2 | 1 | 463 | |||
182 | Canada Winter Games | 209 | KENT Tyler | 2583 | 1608 | 1 | 0 | 975 | |||
183 | Challenge Chops | 0 | SEGUIN-LEBLANC François | 2100 | 1603 | 1 | 0 | 497 | |||
184 | STIGA Circuit #2 | 192 | GRAVEL-GUERIN Jonathan | 2069 | 1592 | 1 | 0 | 477 | |||
185 | Challenge Chops | 0 | GRAVEL-GUERIN Jonathan | 2100 | 1571 | 1 | 0 | 529 | |||
186 | Circuit Stiga No 1 | 0 | PELLETIER Martin | 1231 | 1565 | 30 | 15 | -334 | |||
187 | TMS Canada Cup #2 | 198 | TIEU Vinh | 2435 | 1561 | 1 | 0 | 874 | |||
188 | Championnat junior du Quebec | 210 | THELLEND Nicolas | 2608 | 1552 | 1 | 0 | 1056 | |||
189 | Circuit Stiga No 3 | 0 | PELLETIER Martin | 1473 | 1550 | 12 | 6 | -77 | |||
190 | Rotation D'Automne | 0 | MARTEL Serge | 723 | 1543 | 50 | 25 | -820 | |||
191 | Stiga 4 | 0 | DESCHAMPS Jean-François | 1484 | 1534 | 12 | 6 | -50 | |||
192 | Coupe Letendre | 0 | PASCARIU Mihai | 1622 | 1531 | 6 | 3 | 91 | |||
193 | North American Championships | 0 | ENG Frederick | 1717 | 1524 | 6 | 3 | 193 | |||
194 | STIGA Circuit #2 | 192 | BRUNELLE Eric | 2069 | 1523 | 1 | 0 | 546 | |||
195 | DONIC North American Championships | 210 | SPOREA Ionuts | 2608 | 1522 | 1 | 0 | 1086 | |||
196 | QC CDN Jr Chmps Selection | 211 | LANGLOIS Jean-Philippe | 2566 | 1516 | 1 | 0 | 1050 | |||
197 | Circuit Stiga No 1 | 0 | ROGER Thierry | 1231 | 1514 | 22 | 11 | -283 | |||
198 | STIGA Canadian Chmps | 200 | MORENCY-TRUDEL Juan | 2420 | 1501 | 1 | 0 | 919 | |||
199 | Big Bang Stiga 2004 | 0 | ROBILLARD Martin | 1120 | 1495 | 30 | 15 | -375 | |||
200 | Circuit Stiga No 1 | 0 | PAQUET François | 908 | 1495 | 50 | 25 | -587 | |||
201 | Circuit Stiga No 2 | 0 | DENIS Marc-André | 1336 | 1490 | 17 | 8 | -154 | |||
202 | Challenge Chops | 0 | SURPRENANT Maxime | 2100 | 1482 | 1 | 0 | 618 | |||
203 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | GRENIER Mario | 2326 | 1474 | 1 | 0 | 852 | |||
204 | Est-4 | 181 | GRENIER Mario | 1717 | 1472 | 3 | 1 | 245 | |||
205 | Est-4 | 0 | GRENIER Mario | 1717 | 1472 | 3 | 1 | 245 | |||
206 | Coupe Letendre | 0 | REZAEI Erfan | 1622 | 1470 | 4 | 2 | 152 | |||
207 | Thetford Rotation | 191 | BELANGER-DORVAL Philippe | 1912 | 1457 | 1 | 0 | 455 | |||
208 | Stiga 4 | 0 | DENIS Marc-André | 1484 | 1444 | 7 | 3 | 40 | |||
209 | Championnats Junior du QC | 196 | BERGERON Charles-Alexandre | 2326 | 1430 | 1 | 0 | 896 | |||
210 | Rotation | 0 | BRUNELLE Eric | 1863 | 1426 | 1 | 0 | 437 | |||
211 | Circuit Stiga No 3 | 0 | SEGUIN-LEBLANC François | 1473 | 1413 | 6 | 3 | 60 | |||
212 | Ch JR QC | 0 | BERGERON Charles-Alexandre | 1863 | 1399 | 1 | 0 | 464 | |||
213 | Circuit Stiga No 2 | 0 | LIU Andy | 1336 | 1391 | 12 | 6 | -55 | |||
214 | Championnat Junior du Québec | 0 | ROCHE-NADON Arnaud | 1047 | 1386 | 30 | 15 | -339 | |||
215 | STAG Canadian Junior Open | 210 | HARDY Guillaume | 2608 | 1382 | 1 | 0 | 1226 | |||
216 | DONIC North American Championships | 210 | HARDY Guillaume | 2608 | 1382 | 1 | 0 | 1226 | |||
217 | DONIC North American Championships | 210 | THERIAULT Mathieu | 2608 | 1375 | 1 | 0 | 1233 | |||
218 | STIGA Circuit #1 | 191 | DENIS Marc-André | 1912 | 1373 | 1 | 0 | 539 | |||
219 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | BELANGER Simon | 2326 | 1352 | 1 | 0 | 974 | |||
220 | STIGA Circuit #1 | 191 | LAFRANCE-HEBERT Keven | 1912 | 1351 | 1 | 0 | 561 | |||
221 | Circuit Stiga No 2 | 0 | PASCARIU Mihai | 1336 | 1344 | 9 | 4 | -8 | |||
222 | QC CDN Jr Chmps Selection | 211 | GAGNON Samuel | 2566 | 1344 | 1 | 0 | 1222 | |||
223 | Coupe Letendre | 0 | BENOIT Jean-Michel | 1622 | 1342 | 3 | 1 | 280 | |||
224 | Challenge Chops | 0 | KENT Isaac | 2100 | 1339 | 1 | 0 | 761 | |||
225 | Thetford Rotation | 191 | KENT Isaac | 1912 | 1326 | 1 | 0 | 586 | |||
226 | QC CDN Jr Chmps Selection | 211 | CHAMOUN Robert | 2566 | 1316 | 1 | 0 | 1250 | |||
227 | Challenge Chops | 0 | RODRIGUE Lucien | 2100 | 1312 | 1 | 0 | 788 | |||
228 | Circuit Stiga No 1 | 0 | MARTEL Nicolas | 1231 | 1311 | 12 | 6 | -80 | |||
229 | Championnats Junior du QC | 196 | MORISSET Stefan | 2326 | 1303 | 1 | 0 | 1023 | |||
230 | Championnats Junior du QC | 196 | MORISSET Stefan | 2326 | 1303 | 1 | 0 | 1023 | |||
231 | Thetford Mines Rotation | 198 | LAROCQUE Alexandre | 2435 | 1299 | 1 | 0 | 1136 | |||
232 | Thetford Mines Rotation | 198 | ROUSSY Pierre-Luc | 2435 | 1299 | 1 | 0 | 1136 | |||
233 | Circuit Stiga No 1 | 0 | SEGUIN-LEBLANC François | 1231 | 1299 | 12 | 6 | -68 | |||
234 | STIGA Cdn Junior Championships | 212 | WU Teddy | 2585 | 1298 | 1 | 0 | 1287 | |||
235 | Coupe Letendre | 0 | MARTEL Nicolas | 1622 | 1297 | 2 | 1 | 325 | |||
236 | Circuit Stiga No 3 | 0 | LIU Andy | 970 | 1285 | 30 | 15 | -315 | |||
237 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | ROUSSY Pierre-Luc | 2326 | 1285 | 1 | 0 | 1041 | |||
238 | STAG Canadian Junior Open | 210 | CHAMOUN Robert | 2608 | 1285 | 1 | 0 | 1323 | |||
239 | Stiga 4 | 0 | RODRIGUE Lucien | 1484 | 1284 | 3 | 1 | 200 | |||
240 | Vieux | 0 | RODRIGUE Lucien | 1484 | 1284 | 3 | 1 | 200 | |||
241 | Challenge Chops | 0 | LAVOIE Emmanuelle | 2100 | 1283 | 1 | 0 | 817 | |||
242 | Canada Cup Finals | 189 | WON Briant | 2091 | 1281 | 1 | 0 | 810 | |||
243 | Circuit Stiga No 2 | 0 | TANG Qi | 1336 | 1261 | 6 | 3 | 75 | T | ||
244 | Circuit Stiga No 2 | 177 | TANG Qi | 1336 | 1261 | 6 | 3 | 75 | |||
245 | STIGA Canadian Chmps | 200 | BILLINKOFF Mitchell | 2420 | 1257 | 1 | 0 | 1163 | |||
246 | Circuit Stiga No 1 | 0 | LANDRY Gilles | 1231 | 1255 | 9 | 4 | -24 | T | ||
247 | Ligue du Vieux Poêle _ 14_Nov_04 | 0 | RODRIGUE Lucien | 1231 | 1252 | 9 | 4 | -21 | |||
248 | STIGA Circuit #1 | 191 | ROUSSY Pierre-Luc | 1912 | 1240 | 1 | 0 | 672 | |||
249 | CWG Selection | 203 | LANGLOIS Jean-Philippe | 2434 | 1238 | 1 | 0 | 1196 | |||
250 | Circuit Stiga No 3 | 0 | BELANGER-DORVAL Philippe | 1473 | 1225 | 3 | 1 | 248 | |||
251 | Circuit Stiga No 2 | 0 | OLIVIE Gilles | 1336 | 1222 | 5 | 2 | 114 | |||
252 | STIGA Circuit #4 | 195 | MATHIEU-RAYMOND Jimmy | 2288 | 1207 | 1 | 0 | 1081 | |||
253 | Thetford Mines Rotation | 203 | VIOLETTE Gabrielle | 2434 | 1205 | 1 | 0 | 1229 | |||
254 | Stiga 4 | 0 | DESCHAMPS Claude | 1484 | 1195 | 3 | 1 | 289 | T | ||
255 | Rotation D'Automne | 0 | CANZERI Gabriel | 723 | 1194 | 40 | 20 | -471 | |||
256 | Rotation | 0 | BRODEUR François | 1863 | 1187 | 1 | 0 | 676 | |||
257 | STIGA National Team Challenge | 208 | LIU William | 2616 | 1185 | 1 | 0 | 1431 | |||
258 | Circuit Stiga No 3 | 0 | GAGNON-BELANGER Rosette | 1473 | 1168 | 2 | 1 | 305 | |||
259 | Ch JR QC | 182 | SPOREA Ionuts | 1863 | 1151 | 1 | 0 | 712 | |||
260 | Ch JR QC | 0 | SPOREA Ionuts | 1863 | 1151 | 1 | 0 | 712 | |||
261 | Stiga 4 | 0 | GAGNON-BELANGER Rosette | 1484 | 1142 | 2 | 1 | 342 | |||
262 | Circuit Stiga No 1 | 0 | DENIS Marc-André | 1231 | 1141 | 6 | 3 | 90 | |||
263 | Thetford Mines Rotation | 203 | B. DESLAURIERS Roxane | 2434 | 1141 | 1 | 0 | 1293 | |||
264 | Est-du-Quebec Circuit | 206 | THERIAULT Mathieu | 2602 | 1139 | 1 | 0 | 1463 | |||
265 | CWG Selection | 203 | BISHOP Jordan | 2434 | 1137 | 1 | 0 | 1297 | |||
266 | Circuit Stiga No 3 | 0 | GALLANT Marc-Olivier | 1473 | 1134 | 2 | 1 | 339 | |||
267 | Circuit Stiga No 4 | 0 | BYELOUSOV Maksym | 1024 | 1114 | 12 | 6 | -90 | T | ||
268 | Canadian Championships (JR) | 189 | LIU Tony | 2091 | 1114 | 1 | 0 | 977 | |||
269 | CWG Selection | 203 | HARDY Guillaume | 2434 | 1111 | 1 | 0 | 1323 | |||
270 | Rotation | 0 | LAPLANTE Patrick Jr | 1863 | 1085 | 1 | 0 | 778 | |||
271 | Circuit Stiga No 4 | 0 | FADER Alex | 1024 | 1078 | 12 | 6 | -54 | |||
272 | Championnat junior du Quebec | 210 | GAGNON Marc-Antoine | 2608 | 1073 | 1 | 0 | 1535 | |||
273 | Circuit Stiga No 1 | 0 | DEMERS Anne-Marie | 1231 | 1065 | 4 | 2 | 166 | |||
274 | Circuit Stiga No 3 | 0 | LAVOIE Emmanuelle | 1473 | 1060 | 1 | 0 | 413 | |||
275 | Circuit Stiga No 1 | 0 | OLIVIE Gilles | 1231 | 1058 | 4 | 2 | 173 | |||
276 | Thetford Rotation | 191 | POULIN Pierre | 1912 | 1056 | 1 | 0 | 856 | |||
277 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | RACINE Benoit | 2326 | 1053 | 1 | 0 | 1273 | |||
278 | Rotation D'Automne | 0 | BEAULNE Nicolas | 723 | 1049 | 30 | 15 | -326 | |||
279 | Rotation D'Automne | 0 | BROCHET Keum Yeo Ana | 723 | 1036 | 30 | 15 | -313 | |||
280 | Rotation D'Automne | 0 | RODRIGUE Lucien | 723 | 1011 | 22 | 11 | -288 | |||
281 | STIGA Canadian Chmps | 200 | MA George | 2420 | 1010 | 1 | 0 | 1410 | |||
282 | Circuit Stiga No 3 | 0 | SAULNIER BELZILE Michaël | 1473 | 1005 | 1 | 0 | 468 | |||
283 | Stiga 4 | 0 | ROUSSY Pierre-Luc | 1484 | 1003 | 1 | 0 | 481 | |||
284 | 0 | ROUSSY Pierre-Luc | 1484 | 1003 | 1 | 0 | 481 | ||||
285 | STIGA Cdn Senior Championships | 212 | LIM Chris | 2585 | 1003 | 1 | 0 | 1582 | |||
286 | Thetford Rotation | 191 | NGUYEN Haï-Long | 1912 | 1000 | 1 | 0 | 912 | |||
287 | Circuit Stiga No 1 | 0 | SCHIMETZEK Florian | 1231 | 992 | 3 | 1 | 239 | |||
288 | Championnat junior du Quebec | 210 | LEMIRE Vincent | 2608 | 992 | 1 | 0 | 1616 | |||
289 | Rotation | 0 | GARANT Gabriel | 1863 | 990 | 1 | 0 | 873 | |||
290 | Big Bang Stiga 2004 | 0 | BEAUDOIN Audrey | 1120 | 987 | 5 | 2 | 133 | |||
291 | Stiga 4 | 0 | B. DESLAURIERS Roxane | 1484 | 984 | 1 | 0 | 500 | |||
292 | Vieux | 0 | GAUVIN Steve | 1484 | 981 | 1 | 0 | 503 | T | ||
293 | Championnats Junior du QC | 196 | THERIAULT Mathieu | 2326 | 981 | 1 | 0 | 1345 | |||
294 | Est du QC - Tournoi des Ecoles | 196 | THERIAULT Mathieu | 2326 | 981 | 1 | 0 | 1345 | |||
295 | Canadian JR Championships | 173 | CHATFIELD Michael | 1215 | 965 | 5 | 2 | 250 | |||
296 | Canadian JR Championships | 0 | CHATFIELD Michael | 1215 | 965 | 5 | 2 | 250 | |||
297 | Quebec Schools Tournament | 189 | RACINE Benoit | 2091 | 964 | 0 | 0 | 1127 | T | Sig | |
298 | Big Bang Stiga 2004 | 0 | DEMERS Anne-Marie | 1120 | 962 | 4 | 2 | 158 | |||
299 | Circuit Stiga No 5 | 169 | DENIS Marc-André | 1047 | 958 | 6 | 3 | 89 | |||
300 | Circuit Stiga No 5 | 0 | DENIS Marc-André | 1047 | 958 | 6 | 3 | 89 | |||
Previous [ 1 ] Next |
THERIAULT Pierre-Luc loses the following matches and wins these matches
|